Sanan Electronics Technology Co., Ltd. специјализирана за терминални блокови и комплет за контролен систем, ПЦБ терминален блок за систем за автоматизација со добар квалитет и конкурентна цена. Основана во 2020 година, Sanan е посветена на технички, производство и иновации на производи во индустриската линија за конектори. Имаме професионален тим за RD и експлоатираме 5 до 10 нови производи секоја година. Имаме многу строг систем за контрола на квалитетот кој ветува дека производите што ги произведуваме се секогаш со најдобар квалитет. OEM и ODM се нашата основна услуга. Искрено ги поздравуваме клиентите дома и во странство за соработка во преговорите за трговија и инвестиции.
| Име на производ | ПХБ-Терминален блок за систем за автоматизација |
| Материјал | Пластика / бакар |
| Боја | Зелена |
| Контакт | Формулар 2P-24P (прифатете го прилагодувањето) |
| Вид на инсталација | Заварување со завртки |
| Напон | 320V/20A |
| Теренот | 5,08 мм |
| Распоред на иглички | Еден ред во права линија |
| Начин на поврзување | Врска со завртки |
| Тежина | 7 g (зависи од контактите) |
| MOQ | 100 парчиња |
| Бренд | OEM |
| Пакување | Природно пакување или прилагодување |
| Амбиентална температура (работа) | -40℃~105℃ |
| Метална површина на контактната зона | Калајно обложена |
| Материјали за изолација | PA66 |




Приклучок за приклучок на терминални блокови со пролетен кафез
Приклучен терминален блок конектор 5,0 мм 4 пински
Индустриска автоматизација Терминален блок со приклучок со 4 пински 7,5 мм
Терминален блок што може да се приклучи на женски тип 3,5 mm 10A 130V
Калај Женски тип Прирабница 3,5mm 10A приклучен терминален блок
Приклучете директно 5-пински терминален блок со приклучок од 3,81 mm