За индустриската автоматизација 7,5 мм 4 пински приклучен терминален блок, имаме 20 години искуство, Sanan® е професионален добавувач на индустриски решенија во Кина, со силни предности и висок квалитет, поседуваме многу клиенти ширум светот, со нетрпение очекуваме да станеме ваши долгорочен партнер.
| Име на производ | Приклучен терминален блок |
| Материјал | Пластика / бакар |
| Боја | сиво |
| Контакт | Образец 2P-12P (прифатете го прилагодувањето) |
| AWG | 22~14AWG |
| Број на потенцијали | 4 |
| Номинален напон | 400 V |
| Проводник пресек цврст | 0,2 ~ 2,5 mm² |
| Теренот | 7,5 мм |
| Површина за контакт | Калај |
| Тежина | 3g (зависи од контактите) |
| MOQ | 500 парчиња |
| Бренд | OEM |
| Пакување | Природно пакување или прилагодување |
| Вид на инсталација | ПХБ заварување |
| Амбиентална температура (работа) | -40â~105â |




Контролен систем за приклучување терминален блок 3,5 мм
Терминален блок со приклучок без завртување 3,5 мм машки тип
Приклучок за ПХБ со приклучен терминален блок без завртување
Терминален блок што може да се приклучи со приклучок од 3,5 мм без завртување
Терминален блок со приклучок со приклучок за PCB без завртување
Женски терминален блок што може да се приклучи без завртки 3,5 мм