Sanan Electronics Technology Co., Ltd. е пронајдена во 2020 Ningbo Кина. Со богато искуство, ние се гордееме што на клиентите ширум светот им обезбедуваме терминални блокови од светска класа, Io модули, шински куќишта и така натаму. Наша предност е да имаме глобален квалитет, па затоа сме исклучително внимателни во процесот на производство и набавка за да обезбедиме врвен квалитет на пазарот. Нашите производи се користат во сите главни водечки производители сакрос автомобилска, хемиска, електрична инсталација и многу други индустрии. Ou rMale без завртка приклучлив терминален блок 5,08 MM најчесто се користи за големи компании за контрола на напојувањето. Ние им служиме на клиентите ширум светот, затоа, поголемиот дел од нашите производи што ги нудиме добија UL, CE, Rosh стандардно одобрение и се придржуваат до различни еколошки и специфични за индустријата квалификации, Искрено со нетрпение очекуваме да воспоставиме деловни односи со клиентите ширум светот во иднина и да создадеме развој заедно.
| Име на производ | Машки терминален блок што може да се приклучи без завртки 5,08 мм |
| Материјал | Пластика / бакар |
| Боја | Црното |
| Контакт | Формулар 4P-40P (прифатете го прилагодувањето) |
| Проводник пресек цврст | 0,2 ~ 2,5 mm² |
| AWG | 26~12AWG |
| Теренот | 5,08 мм |
| Номинален напон | 300V 10А |
| Должина на лента | 10 мм |
| Распоред на иглички | Двоен ред во права линија |
| Вид на инсталација | ПХБ заварување |
| Тежина | 6 g (зависи од контактите) |
| MOQ | 100 парчиња |
| Бренд | OEM |
| Пакување | Природно пакување или прилагодување |
| Амбиентална температура (работа) | -40℃~105℃ |
| Материјали за изолација | PA66 |




Тип на завртка за приклучок за приклучок на ПХБ со приклучен терминален блок 2,5 мм
Машки Женски приклучок за приклучок за приклучок за приклучок за PCB 5mm
Приклучок за приклучок на приклучок за PCB
ПХБ терминален блок за SMT заварување напредок
Терминален блок за ПХБ за напредок на заварување SMT
Терминален блок со ПХБ со пружина приклучок од 2,54 мм