Sanan® е професионален добавувач на индустриски решенија во Кина, за приклучниот терминален блок за приклучок за ПХБ тип 2,5 мм, изработен од висококвалитетна пластика и бакар, опремен со добра спроводливост, ефикасен отпор на пламен, долго време на услуга, безбеден и сигурен, со силни предности и висок квалитет, поседуваме многу клиенти ширум светот, со нетрпение очекуваме да станеме ваш долгорочен партнер.
| Име на производ | приклучен терминален блок ПХБ приклучок завртка од типот 2,5мм |
| Материјал | Пластика / бакар |
| Боја | Зелена |
| Контакт | Формулар 2P-24P (прифатете го прилагодувањето) |
| Електронски живот | >10000 ЦИКЛУСИ |
| Механички живот | >10000 ЦИКЛУСИ |
| Номинална струја | 20А |
| Номинален напон (â¡/2) | 320 V |
| Теренот | 2,5 мм |
| Површина за контакт | Калај |
| Тежина | 5 g (зависи од контактите) |
| MOQ | 1000 парчиња |
| Бренд | OEM |
| Пакување | Природно пакување или прилагодување |
| Проводник пресек цврст | 0,2 ~ 1,5 mm² |
| AWG | 26~16AWG |
| Должина на лента | 7 мм |


Терминален блок со приклучок без завртување 3,5 мм машки тип
Приклучок за ПХБ со приклучен терминален блок без завртување
Терминален блок што може да се приклучи со приклучок од 3,5 мм без завртување
Терминален блок со приклучок со приклучок за PCB без завртување
Женски терминален блок што може да се приклучи без завртки 3,5 мм
Женски терминален блок што може да се приклучи на пролет