Професионален во производите за автоматизација на индустријата, Sanan Electronic Technology Co, Ltd. е производител во Кина, нуди куќишта за контрола на PLC, терминален блок, конектор за складирање енергија, куќишта на IO модули, куќишта за индустриски релеи и други куќишта на конектори, исто така, конектори за терминални блокови се нашите силен електронски производ за клиентите.Нашата компанија поседува напредна опрема за обработка и тестирање од светска класа во развој и производство на високо прецизни конектори. На секое барање од клиентите се одговара во рок од 24 часа.
| Име на производ | приклучен блок што може да се приклучи со завртка |
| Материјал | Пластика / бакар |
| Боја | Зелена |
| Контакт | Формулар 2P-23P (прифатете го прилагодувањето) |
| AWG | 28~12AWG |
| Должина на лента | 7 мм |
| Номинален напон | 300V 10A/15A UL |
| Номинален напон | 320V 15A IEC |
| Проводник пресек цврст | 1,0 ~ 2,5 mm² |
| Теренот | 5,0/5,08мм |
| Тежина | 6 g (зависи од контактите) |
| MOQ | 500 парчиња |
| Бренд | OEM |
| Пакување | Природно пакување или прилагодување |
| Амбиентална температура (работа) | -40℃~105℃ |
| Метална површина на контактната зона | Калајно обложена |
| Материјали за изолација | PA66 |





Брз конектор за шински терминал 1 во 1 пол Сина 32A DIN
Завртка приклучен терминален блок 5.0 5.08mm 2P
Терминален блок што може да се приклучи низ ѕид 5,08 mm 4P
Терминален блок што може да се приклучи низ ѕид 5,08 mm 6P
Приклучен терминален блок со уво 3,81 mm 8P
Приклучен терминален блок 5,0mm 5,08mm 6P